středa 4. listopadu 2015

...pleteme a čteme 20

Yarn Along 20

Dopletený nákrčník Honey Cowl , návod v češtině u Vlněných sester. Jak jinak, že....díky dívky šikovné.
Ze zbytku rukavičky pro Ondráška, v současnosti už jsou začištěné, možná dostanou vložku z flísu, jako jí dává Eva do čepiček. To bylo včera večer....
Pleteno z acrylu české výroby VlnaHep Matic color, čepice ušanka - háčkovaná, malý baktus, ten menší nákrčník a  rukavičky z necelých 300 g. A ze zbytku zbytečku už opravdu, ale opravdu /..../ nic nepletu.
Knížka od mého od mládí oblíbeného autora, přiznávám se bez mučení, že se mi poslední knížky, až na výjímku, tolik nelíbily. Nevím, je to věkem ? nebo on už se pro mne "vypsal" ???


The scraft  Honey Cowl for my daughter, for my grandson mittens,
 book from John Irving : In One Person.


Aby to nevypadalo, že nic nedělám a jen píšu na blogu, tak jsem ze znovu nalezené látky ušila mamince přehoz a dva polštářky na kanape v kuchyni. Ta látka má svou historii. Moje teta zemřela mladá, lehce přes 60let,před 25ti lety. Domek po ní mám já a při hrabošení jsem tuhle látku našla. Pevná, akorát taková, co se dříve šily potahy na křesla a kanape...Jen ten vzor nic moc pro mne. Tenkrát. Teď se mi líbí. Látka je široká 1,4 metru a představte si, že metr stál 29,50 Kčs, byla na ní přilepená samolepící cedulka s cenou. Takže je to látka tak z roku 1988,89. Tou žlutou jsem to musela "ošulit", protože zbyl už jen pruh a ten jsem si nechala na plátěnou letní nákupku.
A zádíčka jsem šila podle této paní, co jsem objevila na netu. Ne, že bych to neuměla už dříve, ale ona mi to ukázala tak jednoduše a lehce....Tu paní  jsem objevila v době, kdy můj miláček stroj byl v opravně, tak jsem nešila a čučela na internet....A kromě ní ještě i :
Blog Liza decor znám dlouho, ale krátce má i odkaz na You Tube.
Jak já obdivuju, jak lehce stříhá, špendlí, šije, jak jí všechno sedí na sebe....

A pro dnešek je to všechno, jsem nějak upovídaná. Půjdu si malovat adventní kalendář pro vnoučka, jsem limitovaná rozměry, což JÁ nemám moc ráda, hihihi....
Hezký večer všem.

2 komentáře:

 1. A já jsem tu poprvé :-)
  John Irving toho podle mě napsal příliš mnoho a rozmělnil se. První knihy jsou výborné. Totéž se stalo Simmelovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím...děkuju za návštěvu...hezký večer.

   Vymazat

Děkuji za návštěvu a brzy zase na viděnou...