neděle 4. prosince 2011

Druhá adventní neděle...

Dobrý večer, je skoro sedm hodin, venku je tma jako v pytli a prší. Celý den, naštěstí jsou teploty nad nulou a není tady ve městě ledovka. Jak je v kopcích nevím, mám pohotovost na telefonu, trávila jsem víkend doma.Uklízela jsem nějaké drobnosti, vařila,dávala do pořádku poštu a prohlížela staré fotografie. Například takhle to vypadalo u nás na domě na venkově před vánocemi loni :
Krása,co ??? To by si letos lyžaři smlsli, bylo sněhu hory a vydržel až do Štědrého dne. A vlastně i potom. I tady dole ve městě byl minulou zimu sníh nepřetržitě snad dva měsíce. Což je skoro rekord..Ale jak říkáme my starší...co je to proti tomu, když my byli mladí.... Musí být ti lyží lační i malí sáňkaři trpěliví, snad to přijde. Když tohle píšu, mihla se mi vzpomínka. Strejda Bídař jezdil jako závozník u firmy na nákladním autě. A vždycky, když napadl první poprašek, říkal :...á, už je tady zima,už jsem viděl prvního lyžaře...Myslel mou mladší sestru Růžu.Sníh s blátem,ale už lyžovala okolo domu. Já jsem na tom byla jinak. Profesor na chemii pan Sedlák se ve druhém ročníku podivoval, že jsem nejela na hory,..."vždyť v Tisé, tj v kopcích, se rodí děti už s lyžema na nohou" povídal a já mu odpověděla, že některým hned odpadnou...Jako vždy vtipná,tedy rádoby vtipná. Tak zatím to na sníh moc nevypadá, ani rosničkáři v TV, kteří ví všechno a pan Há se podle nich řídí, nic o sněhu neříkali. Spíš mokro, mlha a chladivo až na kost. S vánočními záležitostmi si moc starostí nedělám, budeme s panem Há sami, dcera přijede příští týden a pak před Silvestrem. A to to pak strhneme. Máme toho, jako obvykle, spoustu v plánu. Nákupy, návštěvu babičky a tety s rodinou, pečení perníčků, dodělávání píchaného patchworku a určitě ještě i nějaké šití. Byla jsem u Jamaly na blogu, vždycky se něčím inspiruju, vždycky mám chuť hned vyskočit a jít to zkusit. Při dnešní návštěvě na blogu Co nového na kopci jsem si početla o perníčkách, všem, co jí pošlou recept na perníčky a jejich foto..slíbili e-kuchařku o pernících. Já mám, bohužel, zatím jen ten recept : Perníčky dobré, jediné, ztracené… 300 g moučkového cukru 3 vejce 125 g másla 200 g medu 750 g hladké mouky 1 lžička sody tlučené koření : badyán, zázvor, skořice../ můžeme i kakao / poleva: 150 g moučkového cukru 1 bílek citrónová šťáva Budeme je péci až za týden, jsou moc dobré, měkoučké, jeden rok jsem je dělala a pak jsem předpis několik let hledala, ale kdo hledá, ten taky najde. Na jednom blogu jsem viděla moc pěkné, takové netradiční, perníčky, dám sem alespoň jejich foto. Třeba se někdo inspiruje.
Tak a ještě se musím podívat po fotkách mých loňských perníčků...To by bylo,abych je neměla vyfotografované. No, tak jsem je zase někam dobře uložila. Už je večer, už mi to moc nemyslí..tak dobrou noc a hezký týden.Milky Dobrý den,dobré odpoledne. Koukám,že jsem byla nějakou povinností odlákána od počítače a tento článek jsem nepublikova včera večer...No, nevadí. Dneska je mimořádně slunečno,ale ohromné naducané,temně šedé mraky sypou na kopce sníh. Tady dole ve městě pršelo, ale uvidíme, jak to půjde s počasím dál. Včera jsem se rozhodla zase něco dodělat, hurá tedy k šicímu stroji.Přeju hezký večer...Milky

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za návštěvu a brzy zase na viděnou...